FORGOT YOUR DETAILS?

Co robić w wypadku zgonu bliskiej osoby w domu?

Jeśli zgon nastąpił w domu, pierwszą czynnością jest zawiadomienie Pogotowia Ratunkowego (koniecznie z lekarzem), które stwierdza zgon lub lekarza rodzinnego czy też Zakład Opieki Całodobowej (niedziele, święta, godziny nocne). Po przybyciu Lekarz wypisuje Kartę Zgonu, po tej czynności można powiadomić nasz zakład, aby przewiózł osobę zmarłą do chłodni (zakładowi nie można zlecić przewozu bez stwierdzenia zgonu przez lekarza). Nasz zakład odbiera ciała siedem dni w tygodni, 24h na dobę (telefon całodobowy: 500 163 730 / 602 457 721).

Jak należy postępować w wyniku zgonu bliskiej osoby w szpitalu?

Jeżeli śmierć Bliskiego nastąpiła w szpitalu kartę zgonu wystawi lekarz. Po jej odebraniu rodzina powinna udać się do Urzędu Stanu Cywilnego, gdzie od ręki wystawią jej akt zgonu. Następny krokiem jest wybranie domu pogrzebowego, który zorganizuje uroczystości pogrzebowe i sam pochówek.

W tragicznych okolicznościach (wypadek, przestępstwo)?

Gdy zgon nastąpił w wyniku wypadku, samobójstwa lub gdy podejrzewany jest udział osób trzecich, wezwane Pogotowie zawiadamia Policję, ta zaś Prokuraturę, na terenie której miał miejsce zgon. Ciało zostanie przewiezione przez zakład, który ma podpisaną umowę z prokuraturą w celu przeprowadzenia oględzin lub sekcji zwłok, aby ustalić przyczynę zgonu. Po odbiorze ciała z miejsca zgonu, najlepiej udać się do naszego zakładu, abyśmy mogli pomóc Państwu w dalszych krokach związanych z organizacją pochówku.

Formalności

Nigdy nie jest się dostateczne przygotowanym na śmierć Bliskiej Osoby. Rzadko kiedy Rodzina wie, jakich formalności związanych z organizacją pogrzebu należy dokonać. Dlatego też, w tych trudnych chwilach, chcemy Państwu pomóc, przybliżając dokumenty i procedury, które muszą zrealizować najbliżsi Zmarłego przed ostatnim pożegnaniem.

Wychodząc Państwu naprzeciw w tych trudnych chwilach, nasza firma dopełni za Państwa wszelkich formalności w ZUS, KRUS, Urzędzie Stanu Cywilnego oraz w Miejskim/Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej.

Wystarczy, że osoba zlecająca nam usługę, posiadająca ważny dowód osobisty, dostarczy nam poniżej wymienione dokumenty:

  • Kartę zgonu lub akt zgonu,
  • Dowód osobisty osoby zmarłej,
  • Dowód osobisty współmałżonka lub osoby organizującej pochówek,
  • Legitymację emeryta/rencisty lub ostatni wycinek emerytury lub renty (jeżeli dotyczy),
  • Odpis aktu urodzenia lub małżeństwa wnioskodawcy potwierdzający pokrewieństwo ze zmarłym.

Oferujemy bezgotówkowe (kredytowe) rozliczenie kosztów pogrzebu, dostosowane do Państwa możliwości finansowych.

Obecnie zasiłek pogrzebowy przeznaczony na pokrycie kosztów uroczystości pogrzebowych wynosi 4.000 zł.

TOP